Choď na obsah Choď na menu
 


Mercedes - Benz CapaCity v Bratislave od: 1. Decembra 2008 na odklonenej linke: 96 cez: Avion Shopping Park na Letisko

12. 11. 2008

V uliciach Bratislavy už čoskoro začne jazdiť veľkokapacitný autobus typu: Mercedes-Benz CapaCity. Autobus má dĺžku 19 a pól metra a zmestí sa doň 193 cestujúcich. Pre potreby mestskej hromadnej dopravy ho pre Dopravný podnik Bratislava, a. s., kúpila obchodná spoločnosť IKEA Predseda predstavenstva Dopravného Podniku Bratislava B. Záhradník povedal, že zmluva na kúpu tohto autobusu je už podpísaná.

Autobus bude od 1. decembra 2008 nasadený na presmerovanú linku 96 do Avionu Shopping Parku a na Letisko. Linka 96 bude počas celého dňa premávať z Letiska cez obchodné centrum Avion Shopping Park po Galvaniho a Rožňavskej ulici, kde sa na Tomášikovej ulici napojí na svoju doterajšiu trasu do Petržalky na Prokofievovu.

Do obchodného centra Avion Shopping Park premáva GRATIS linka BLAGUSS z Petržalky.

Obchodné centrum si túto linku v plnom rozsahu financuje, cestujúci ju môžu použiť zdarma.

Za kúpou autobusu CapaCity pre dopravný podnik môže byť snaha zlepšiť obslužnosť priľahlého územia MHDčkou, ale aj ušetriť nemalé náklady na bezplatnú kyvadlovú dopravu a získať ďalších zákazníkov.

Osobitým problémom dopravy do Avion Shopping Parku sú preplnené linky 61 a 63.

Zmena teda pomôže, ale pravdopodobne nevyrieši problém s verejnou dopravou do tejto lokality. Výrazným zlepšením však bude pre obyvateľov blízkych častí Ružinova, ktorí doteraz mohli pre spojenie s Avion Shopping Parkom využiť iba krátku cestu autom po diaľnici D1 alebo zdĺhavé spojenie MHDčkou.

Kúpou nového typu vozidla v počte len jeden kus sa naskyte otázka:

Či je tento krok v súlade s nedávnym vyjadrením Branislava Zahradníka pre denník SME:

"Podnik sa taktiež snaží o unifikáciu vozového parku. Je to stará bolesť dopravného podniku, že máme X typov autobusov od X výrobcov. Je to komplikované na servis a súčiastky." Ak však bude zabezpečený servis vozidla externou firmou, nemuselo by rozširovanie počtu prevádzkovaných typov vozidiel vadiť.

Zakúpený autobus Mercedes - Benz CapaCity už bol v Bratislave testovaný vo februári 2008 a u cestujúcich a vodičov sa stretol s pozitívnymi ohlasmi. Autobus bol vypravovaný najmä na vyťažené nosné petržalské linky. Jeho zaujímavosťou je vybavenosť štyrmi nápravami, z ktorých sú dve v zadnej časti.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fotky Mercedesu - Benz CapaCity

vystrihovačka Mercedesu - Benz CapaCity (v programe: Microsoft - Excel)

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

RE: juraj

(Mar.Ž.ý (ADMIN), 18. 4. 2009 19:41)

No IKEA chcela, mať linku 96 ku Avionu a chcela tam mať niečo zaujímavé tak kúpila pre DPB M-B CapaCity, (pravdaže je to aj pre reklamu)

kolko

(juraj, 18. 4. 2009 15:57)

ze preco taki autobus je vbratslave