Choď na obsah Choď na menu
 


Novinka SMSkový Cestovný Lístok od: pondelka 17.11.08

7. 11. 2008

Od pondelka 17. novembra 2008 DPB zavedie nový spôsob kúpenia lístka za MHD v podobe cestovného lístka cez SMS.

SMS lístok sa môže kúpiť odoslaním prázdnej SMS na telefonné číslo 1100, pričom bude platiť od odoslania 1 hodinu a 10 minút.

Cena lístka, teda spätnej SMS správy, bude stáť 24 Sk (0,80 €), k čomu sa ale pripočíta poplatok za odoslanú SMS. Zatiaľ bude dostupný iba používateľom paušálnych programov (post-paid). Pri kontrole sa cestujúci preukáže revízorovi odpovednou SMS.

Zatiaľ nie je jasné, či takýto lístok bude platiť aj na nočných spojoch ako príplatok k električenke, respektíve turistickému cestovnému lístku. Taktiež ešte nie je jasné, či bude mať cez víkendy a sviatky predĺženú platnosť podobne ako 30- a 60-minútové lístky. Otázny je aj časový predstih, s ktorým si bude musieť cestujúci zakúpiť lístok (poslať SMS).

Novinka by mohla znížiť počet „nedobrovoľných čierných pasažierov“, ktorí nemajú možnosť zakúpiť si cestovný lístok či už pre chýbajúci alebo nefunkčný automat alebo pre nedostatok mincí na zakúpenie si požadovaného cestovného lístka. SMS-lístky však nebudú môcť využiť zákazníci využívajúci predplatené služby s kreditom.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.