Choď na obsah Choď na menu
 


Zmeny na linkách 68, 96 a 196

25. 11. 2008

Z dôvodu vylepšenia premávky a rozšírenia dopravnej obslužnosti v oblasti Galvaniho, Ivanskej cesty a letiska dôjde k úprave autobusových liniek mestskej dopravy.

Linky 68, 96 a 196 budú premávať po zmenených trasách:

Linka  č.68

 • Bude v smere jazdy do mesta, na Trnavské mýto a Krížnu, premávať cez Ovsište
   
  - za zastávkou Lachova autobusy pokračujú priamo a pritom obslúžia zastávky Šustekova, Bulíkova a Ekonomická univerzita, ďalej pokračujú po svojej trase na Trnavské mýto
   
  - v tomto smere nebude obsluhovaná zastávka Bosákova
 • Pri jazde smerom do Petržalky autobusy linky č. 96 zastavia aj na zastávke Ekonomická univerzita

Linka  č.96

 • Bude presmerovaná v Petržalke cez ulice Šustekova a Bosákova a vo východnej časti mesta jej trasa predĺžená cez Rožňavskú a Galvaniho ul. na Letisko Milana Rastislava Štefánika.
 • V úseku od konečnej zastávky Prokofievova po Lachovu na Furdekovej ulici je premávka bez zmeny.
 • Namiesto zastávok Šustekova, Bulíkova a Ekonomická univerzita autobusy zastavia na zastávke Bosákova (smerom do mesta na Bosákovej a do Petržalky na Šustekovej pri trhovisku a pekárni).
 • Trasa a zastávky cez Prístavný most, Bajkalskú, Prievozskú, Gagarinovu a Tomášikovu ulicu je bez zmeny, autobusy zastavia aj na zastávke Haburská a ďalej pokračujú na letisko, pričom obslúžia zastávky: Trnavská (smerom do Petržalky) a obojsmerne Slovinská, Vozovňa Trnávka, Bojnická, Stará Ivanská, Avion Shopping Park (HYPERNOVA), AVION - IKEA, Pestovateľská, Fatruny, Cesta na letisko, Letisko.
 • Bude premávať každý deň, v čase cca po 8. hodine ráno vykoná v smere jazdy do Petržalky zachádzku cez Avion Shopping Center.

Na linke by mal premávať aj veľký autobus Mercedes - Benz CapaCity

Linka  196

Bude v Petržalke premávať tiež cez Šustekovu a Bosákovu ulicu a v pracovných dňoch, v čase prepravných špičiek, nahrádza doterajšiu linku č. 96 medzi konečnými zastávkami Prokofievova a ŽST Nové Mesto.

 

zdroj: www.dpb.sk

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.