Výluka električkiek, autobusov a trolejbusov na Záhradníckej ulici od: 28. Júna 2008 (sobota)
Z dôvodu rozšírenia Záhradníckej ulice a rekonštrukcie električkovej trate na Miletičovej ulici bude od soboty 28. júna 2008 zmenená organizácia MHD v tejto lokalite nasledovne:
Električky - úplná výluka v úseku Trnavské mýto - Ružinov s náhradnou autobusovou dopravou:
- linky č. 8 a 14 nebudú premávať.
- linka č. 9 bude premávať po zmenenej trase: Karlova Ves - Park kultúry - tunel - Obchodná - Radlinského - Vazovova - Trnavské mýto - Vajnorská - ŽST Nové Mesto a späť.
- náhradná autobusová linka X14bude premávať po trase Ružinov - Ružinovská - Záhradnícka - Karadžičova - Krížna - Vazovova - Radlinského - Legionárska - Karadžičova - Záhradnícka - Ružinovská - Ružinov. Prestup medzi električkami a autobusmi náhradnej dopravy bude možný na zastávkach Legionárska/Krížna a Vazovova. Zastávky Slovanet a Záhradnícka budú umiestnené v náhradných polohách. Zastávka Slovanet bude obojsmerne presunutá k mimoúrovňovej križovatke Záhradníckej a Bajkalskej ulici. Zastávka Záhradnícka na Záhradníckej ulici v smere do mesta bude zriadená za križovatkou s Miletičovou ulicou. V opačnom smere bude zriadená tesne pred križovatkou s Miletičovou ulicou.
Zastávky smer Vazovova (centrum):- Astronomická (ako linka 78, N70, N74)
- Chlumeckého (v nike)
- Súmračná (ako linka 78, N70, N74)
- Tomášikova (ako linka 50, N70)
- Herlianska (ako linka 50, 75, N70)
- Pri jazere (ako linka 50, 75, N70)
- Slovanet (ako linka 50, N70) - v mimoúrovňovej križovatke s Bajkalskou
- Záhradnícka (ako linka N70) - za križovatkou s Miletičovou ul.
- Kvačalova (ako linka N70)
- Krížna (ako linka 21, 25, 78, 210, N33)
- Legionárska (ako linka 1, 2, 4, 9) - na zastávke električiek; prestup smer centrum, Hlavná stanica, Karlova Ves, Dúbravka
- Vazovova (ako linka 3, 5, 11) - na zastávke električiek; prestup smer centrum, Hlavná stanica, Karlova Ves, Dúbravka, Rača
Zastávky smer Ružinov, Astronomická:- Vazovova (ako linka 3, 5, 11) - na zastávke električiek; prestup z centra, Hlavnej stanice, Karlovej Vsi, Dúbravky, Rače
- Račianske mýto (ako linka 21, 25, 78, 210, N33); prestup z Devínskej Novej Vsi, Lamača, Cintorína Slávičie údolie, Hlavnej stanice
- Krížna (ako linka 21, 25, 78, 210, N33); prestup z električiek 1, 2, 4 a 9 zo zastávky Legionárska
- Kvačalova (ako linka N70)
- Záhradnícka (ako linka N70)
- Slovanet (ako linka 50, N70) - v mimoúrovňovej križovatke s Bajkalskou
- Pri jazere (ako linka 50, 75, N70)
- Herlianska (ako linka 50, 75, N70)
- Tomášikova (ako linka 50, N70)
- Súmračná (ako linka 78, N70, N74)
- Chlumeckého (v nike)
- Astronomická (ako linka 78, N70, N74)
Trolejbusy - úplná výluka na Jégého ulici počas rekonštrukcie križovatky Záhradnícka - Jégého:
- linka č. 205 nebude premávať, kapacitnú náhradu na Trnávke zabezpečí linka č. 204 kapacitne posilnená kĺbovými vozidlami.
- linka č. 212 bude premávať po zmenenej trase: Vojenská nemocnica - Kramáre - Štefánikova - Hodžovo nám. - Mickiewiczova - Záhradnícka - Svätoplukova - Prievozská - Miletičova - Trenčianska - Ružová dolina. Na linke budú premávať krátke vozidlá.
- linky č. 201 a 209 nebudú zastavovať v smere k Trnavskému mýtu na zastávke Záhradnícka.
- Dojazdy a výjazdy liniek č. 206, 207, 208, 209 do/z Vozovne Trnávka nebudú premávať cez Miletičovu a Záhradnícku ulicu.
Autobusy:
- linka č. 66 bude premávať po zmenenej trase: Domkárska - Kaštieľska - Tomášikova - Drieňová - Bajkalská - Trenčianska - Miletičova - Trhovisko - Záhradnícka - Bajkalská - Drieňová - Tomášikova - Kaštieľska - Domkárska. Autobusy neobslúžia zastávky Slovanet, Záhradnícka, Zimný štadión a Bajkalská.
- linka č. 68 nebude zastavovať v smere k Trnavskému mýtu na zastávke Záhradnícka.
Komentáre
Prehľad komentárov
X14 bude normalne chodit po trati elektricky???preco nie je mozne na nu potom nastupit na hlavnej stanici???za odpoved dakujem
X14
(Mar.Ž.ý, 28. 6. 2008 17:47)
Dnes som bol na náhradnej autobusovej linke: X14
Jazdia na nej kĺbové autobusy (Ikarusy 435, Karosy B741 CNG, možno že sa niekedy objavia aj Ikarusy 283 (neviem) možno že aj B741.
Konečná zastávka na Vazovovej je umiestnená na ulici Radlinského(3, 5, 11). Zast. Račianske mýto je umiestnená ako jazdia linky 21, 25, 210 v smere na Autobusovú stanicu Mlynské Nivy. Zastávka Legionárska
je nie je umiestnená na autobusovej ale na električkovej (1, 2, 4, zmenená 9).
Doporučujem pozrieť sa treba si kúpiť 30 min. Cestovný Lístok(na celé kolečko na Astronomickej prestup na iní autobus)
X14
(JAY, 23. 8. 2009 13:30)