Choď na obsah Choď na menu
 


Vianočné trhy 2008 od: 28. Novembra

17. 11. 2008

Staromestské vianočné trhy sa začnú 28. novembra 2008 na Hviezdoslavovom námestí (pred historickou budovov SND) a na Hlavnom námestí pred luxusnou Čokoládovou reštavráciou v Bratislave.

Pred Divadlom:

15 stánkov s občerstvením a 9 s remeselníckymi výrobkami bude k dispozícii návštevníkom Vianočného trhu na Hviezdoslavovom námestí. Slávnostne ich otvoria zažatím vianočného stromu pred historickou budovou Slovenského národného divadla a súčasne sa rozsvieti aj vianočná výzdoba v pešej zóne.

V jednom zo stánkov bude so svojou špeciálnou ponukou občianske združenie Creo Help, ktoré sa zaoberá autizmom. Pod vianočným stromčekom nebude chýbať ani drevený betlehem z dielne rezbára Petra Šranka z Veľkého Lapáša, ktorý mohli Bratislavčania obdivovať už vlani. V súčasnosti je už vo vlastníctve mestskej časti. Pred odkúpením ho autor zakonzervoval včelím voskom, aby si dlho uchoval svoj vzhľad. Pred sochou P. O. Hviezdoslava dočasne vyrastie pódium, na ktorom budú vždy koncom týždňa účinkovať najmä deti.

O možnosť ponúknuť svoj tovar na Staromestských vianočných trhoch prejavilo záujem vyše 30 záujemcov z Bratislavy, Modry, Senca, Ivanky pri Dunaji, Svätého Jura, Lozorna, Krompách, Handlovej či Dolnej Krupej. Uspieť však mohli iba 24 – taký je počet stánkov, ktoré má mestská časť Bratislava – Staré Mesto k dispozícii. Za prenájom stánku s občerstvením zaplatia denne 3 000 Sk, za stánok s remeselníckou ponukou 600 Sk. Otvorené budú denne od 10 hodiny do 22 hodiny.

Vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí sa skončia 23. decembra 2008. Stánky s občerstvením tu však zostanú až do Nového roka. Poslúžia tým, ktorí prídu do centra Bratislavy na silvestrovskú oslavu.

Pred čokoládovou reštavráciou:

V rovnakom termíne (28.11 - 23.12.2008)

Počet stánkou neznámy ale tuto to bude väčší zážitok ako na Dlhom úzkom Hviezdoslavovom námestí

Na Hlavnom námestí bude asi aj stánok kde budú mať veci z dreva: Zvieratká na kolesách, Koňky, Autíčka, Vláčiky...

Pokil si neviete vybrať si kam pôjdete tak na Vianočné trhy v Bratislave pred: Čokoládovou reštávraciou na Hlavnom námestí a pred: historickou budovou SND na Hviezdoslavovom námestí

Ja doporučujem: na Hlavnom / Františkárskom námestí pred (predraženou) čokoládovou reštavráciou.


Ale však tento rok trhy budú meškať ako iné roky o 5 dní. asi skoro vždy začínali 23.11.200x

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.