Choď na obsah Choď na menu
 


Tatranské električky oslavujú ste narodeniny

21. 9. 2008

www.ta3.com/sk/reportaze/98319_tatranske-elektricke-zeleznice-dnes-oslavuju-storocnicu

Tatranské elektrické železnice (TEŽ) považované za chrbtovú kosť dopravy v slovenských veľhorách, oslavujú dnes storočnicu.

Generálny riaditeľ Železničnej spoločnosti Slovensko Milan Chúpek pri tejto príležitosti zdôraznil, že počiatky železničnej dopravy na Slovensku sa viažu k roku 1848. V lete pred 160. rokmi prišiel prvý vlak do Bratislavy a o 60 rokov neskôr sa mohli vyviesť prví turisti električkou do Tatier. Výstavba TEŽ, ale aj pozemnej lanovky na Hrebienok súvisela s rozvojom cestovného ruchu.

"Prvou traťou od Košicko-bohumínskej železnice z Popradu bola v roku 1889 Kežmarská železnica s pokračovaním zo Studeného Potoka do Tatranskej Lomnice (1895). Druhá trať spojila v roku 1896 zubačkou Štrbu so Štrbským Plesom. Hromadná doprava, ktorá by spájala tatranské osady priamo s Popradom a Štrbou však chýbala," uviedol pre TASR znalec histórie tatranských železníc Ladislav Olexa. Dodal, že miestni podnikatelia z Popradu Viliam Krieger a Vincent Matejka prišli s nápadom viac sprístupniť Tatry. V roku 1903 začali s výstavbou trolejbusovej dopravy do Starého Smokovca, ktorú nahradila v roku 1908 električková doprava. V tom istom roku dostali Tatry aj pozemnú lanovku na Hrebienok.

"Medzi najväčšie prednosti železničnej dopravy v Tatrách patrí jej prínos pre ekológiu a kapacitné možnosti. Napríklad vlani prepravila TEŽ 1456.123 cestujúcich a ozubnicová železnica 313.147 osôb," spresnil generálny riaditeľ M. Chúpek. Na otázku TASR o ekonomike tatranskej dopravy odpovedal, že TEŽ je stratová. Poukázal na rozdrobenosť dopravných systémov vo Vysokých Tatrách, čo komplikuje nielen ich prevádzku ale aj život cestujúcim, ktorí musia aj trikrát prestupovať. Integráciou tatranskej dopravy sa budú zaoberať v októbri účastníci medzinárodnej konferencie.

Súčasťou osláv storočnice tatranských železníc bola výstava historických koľajových aj cestných vozidiel v Rušňovom depe v Poprade, ukážky práce železničných modelárov, detská výtvarná súťaž či jazda historickej električky Kométa.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.